Dziękujemy wszystkim
uczestnikom biegu

27 października, Kraków

Zwycięzcy biegu AirRun

Kobiety

I miejsce

Elżbieta Lewicka

Czas: 00:19:25

II miejsce

Anna Francuz

Czas: 00:19:40

III miejsce

Wiktoria Bielecka

Czas: 00:19:51

Mężczyźni

I miejsce

Adam Czerwiński

Czas: 00:15:40

II miejsce

Michał Kaczmarek

Czas: 00:16:39

III miejsce

Paweł Rapta

Czas: 00:16:52

Kobiety

I miejsce

Maria Bahranowska

Czas: 00:41:27

II miejsce

Aleksandra Łapiak

Czas: 00:43:40

III miejsce

Justyna Bielak

Czas: 00:44:01

Mężczyźni

I miejsce

Jakub Woźniak

Czas: 00:34:11

II miejsce

Oleksandr Novosad

Czas: 00:34:53

III miejsce

Radosław Kłeczek

Czas: 00:34:57

#WłóżMaskę #maskiCambridge

Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczenie. My, biegacze, wiemy o tym najlepiej. Niech maska antysmogowa stanie się elementem naszej codziennej garderoby. Wtedy kiedy biegamy, robimy zakupy, jeździmy do pracy. Kiedy normy powietrza są przekroczone, #WłóżMaskę. Oto nasz manifest. Niech usłyszą o nim inni. 

Dlaczego bieg w maskach?

Maski antysmogowe zapobiegają przedostawaniu się niebezpiecznych drobinek PM2,5 i PM10 do Twojego organizmu. Podczas dużego stężenia zanieczyszczenia powietrza, najlepiej jest ograniczyć czas, który spędzamy na zewnątrz. Dzięki masce nie musisz chować się w domu. Jako uczestnik AirRun otrzymasz w pakiecie startowym maskę antysmogową Cambridge.

Maski Cambridge z atestem N99 zapewniają profesjonalną ochronę zawsze, kiedy normy powietrza są przekroczone. Dzięki trzem warstwom filtrującym, w tym jednej zbudowanej z aktywnego węgla, maska zatrzymuje aż 99% wszystkich zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Maskę możesz nosić codziennie idąc na spacer z rodziną, w drodze do pracy, czy uprawiając sport, np. biegając.

10% ZNIŻKI NA ZAKUP MASEK CAMBRIDGE
Z KODEM RABATOWYM AIRRUN

Skorzystaj

Ambasadorzy biegu AirRun

Joanna Jóźwik

Polska lekkoatletka, biegaczka średniodystansowa. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2014 roku. Od 2013 roku jest zawodniczką zespołu AZS-AWF Warszawa.

Angelika Cichocka

Złota medalistka Mistrzostw Europy w Amsterdamie w 2016 roku. Jej koronny dystans to 1500m. Na co dzień jest żołnierzem Marynarki Wojennej RP.

Run The World

Katarzyna Gorlo to swoją przygodę ze sportem zaczęła w 2010 roku. Bardzo szybko truchtanie wokół parku zamieniła na maratony i całkowicie poświęciła się bieganiu. W wyniku doznanej w 2015 roku kontuzji zmieniła tę dyscyplinę na triathlon

Sofia Ennaoui

Świeżo upieczona wicemistrzyni Europy z Berlina na dystansie 1500m. Swoją drogę do medalu Mistrzostw Europy rozpoczęła już w 2011 roku, startując w mistrzostwach świata juniorów.

Warszawski Biegacz

Bartosz Olszewski prowadzi największy blog biegowy w Polsce. To sportowiec świadomy kwestii smogu i zagrożenia, które ze sobą niesie. Ponadto jest zwycięzcą Wings For Life.

Adrianna Palka

Trener personalny, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Sport to jej pasja, która zaczęła się już w dzieciństwie. Adrianna miała już do czynienia z piłką ręczną czy siatkówką, a od kilkunastu lat jej ulubioną aktywnością jest bieganie.

Szukasz informacji?

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Możesz się z nami skontaktować również pod adresem mailowym: kontakt@airrun.pl

W jaki sposób mogę się zapisać?

Na bieg można zapisać się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie wiemczymoddycham.pl. Zgłoszenia elektroniczne będą przyjmowane do dnia 24.10.2018 r. do godziny 23.59. Zgłoszenia w formie pisemnej będą przyjmowane w dniach 26.10–27.10. 2018 r. w godzinach pracy Biura Zawodów.

Czy istnieje limit zgłoszeń?

Tak, limit wynosi 1000 zgłoszeń. Po przekroczeniu tej liczby, dalsze zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Co zawiera pakiet startowy?

Pakiet startowy zawiera: numer startowy, 4 agrafki, maskę antysmogową Cambridge, koszulkę, gadżety od sponsorów, medal pamiątkowy na mecie, elektroniczny pomiar czasu.

Gdzie będzie można odebrać pakiet startowy i w jakich godzinach?

Pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów, zlokalizowanym w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego, Bernardyńska 7, 31-069 Kraków, które będzie czynne:
a. w piątek 26.10.2018 r. w godzinach 14.30 – 20.00
b. w sobotę 27.10.2018 r. w godzinach 07.30 – 10.30

Co trzeba mieć przy sobie, by odebrać pakiet startowy?

Wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport).

Czy mogę odebrać pakiet startowy za inną osobę?

Upoważnianie innych osób do odbioru pakietu nie jest dozwolone.

Czy w biegu mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?

Zgodnie z regulaminem, prawo startu mają osoby, które najpóźniej w dniu zawodów ukończyła 16 lat. Osoby w wieku 16-18 lat muszą posiadać pisemną zgodę na start od prawnego opiekuna. Zgoda powinna zostać złożona w chwili odbioru pakietu startowego. Brak pisemnej zgody opiekuna prawnego uprawnia Organizatora do wykluczenia Uczestnika z biegu.

Gdzie jest start biegu?

Start Imprezy o godz. 11:00 skwer przed Zamkiem Wawel od strony Wisły, zakończenie Imprezy o godz. 13:30, w tym samym miejscu.

Gdzie powinien być przypięty numer startowy?

W miejscu widocznym tj. na piersiach (do koszulki/topu, za pomocą agrafek) lub do specjalnego paska założonego na biodra.

Czy mogę biec z dzieckiem w wózku?

Start z wózkiem jest możliwy pod warunkiem, że wózek jest do tego odpowiednio przystosowany. Biegnąc z wózkiem trzeba pamiętać, aby zachować wszelkie formy ostrożności i nie narażać innych Uczestników na dyskomfort lub niebezpieczeństwo.

Gdzie znajdę wyniki z biegu?

Wyniki będą dostępne na stronie http://sts-timing.pl/

Czy startujący w biegu są ubezpieczeni?

Tak, każdy zawodnik na trasie biegu objęty jest ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Jak mogę skorzystać z depozytu?

Organizator zapewnia dostęp do depozytu, który zlokalizowany będzie w Biurze Zawodów. Depozyty będą oznakowane numerami startowymi Uczestników. Biuro zawodów - XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Konarskiego, Bernardyńska 7, 31-069 Kraków.

Dokumenty do pobrania

Regulamin biegu
AirRun

pdf(77.2 KB)

Oświadczenia
zawodnika

pdf(77.2 KB)

Zgoda na uczestnictwo
osoby niepełnoletniej

pdf(77.2 KB)